Hakkında

2019  yılı sonunda kurulan Enerjik Enerji, sektördeki 40 yılı aşkın tecrübeye sahip ekibiyle

  • Türkiye’de, hali hazırda enerji sektöründe faaliyet gösteren veya göstermeyi planlayan enerji ile ilgili her türlü yatırımcıya
  • Yatırım dönemi, yapım dönemi, işletme dönemi ve EPC gibi anahtar teslim bir projede ve daha sonra projenin sürdürülebilirliğinin sağlanmasında gerekli olabilecek; teknik, idari ve finansal danışmanlık hizmetini sağlamak hedefiyle yola çıkmıştır.

Özellikle fotovoltaik başta olmak üzere, ülkemizin yenilenebilir enerjideki yüksek potansiyelini gerçekleştirebilmesi için faaliyetlerini sürdüren Enerjik Enerji’nin değerleri:

  • Sürdürülebilirlik
  • Güvenilirlik
  • Dürüstlük
  • Adanmışlık
  • Yenilikçilik

Etkin ve fark yaratan iş modelleri ve sürdürülebilir yapısı ile ülkemizdeki herkesin yenilenebilir enerji sektöründen pay alabilmesine yardımcı olma vizyonundadır.

Kurucumuz
Önder Kazazoğlu

1953 Kilis doğumlu olan Enerjik Enerji kurucusu Önder Kazazoğlu, lisans (1975) ve yüksek lisans (1977) eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Fakültesinde tamamlamıştır. Kariyerine Azot Sanayi T.A.Ş (Türkiye Gübre Sanayi)’de başlayan Kazazoğlu,  askerlik görevini tamamlamasının ardından 1979 yılında Alarko Şirketler Topluluğuna katıldı.

Alarko Topluluğunda; yurtiçi ve yurtdışında Aliağa Kombine Çevrim Santrali, Karakaya Hidroelektrik Santrali, GOZNAK, Neswky 25 AVM gibi alanının öncüsü olarak kabul edilen birçok projenin yönetiminde yer almıştır. Özelleştirme kapsamında hisseleri kamudan satın alınarak grup bünyesine dahil edilen Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin genel müdürlüğünü 2008-2013 yılları arasında yürütmüştür. Topluluk bünyesinde  çeşitli şirketlerde yürüttüğü yönetim kurulu üyeliği görevlerinin yanı sıra; 2013 yılından 2019 yılı sonuna kadar  Alarko Holding Enerji Grup Koordinatörlüğü görevini de üstlenmiştir.

2019 yılı sonunda  Alarko Topluluğundaki görevlerinden emekli olan kurucumuz; Enerjik Enerji’yi kurarak hem sektördeki 40 yıllık tecrübesini aktarmayı hem de ülkemizin yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılabilir hale getirilmesine katkı sağlamayı kendine misyon edinmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Önder Kazazoğlu İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Proje Yönetim Danışmanımız
Sadık Verdioğlu

1982 İstanbul doğumlu Enerjik Enerji Teknik Danışmanı Sadık Verdioğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Mezunudur.

Öğrencilik yıllarından itibaren alanının öncüsü sayılan Tepe İnşaat Projeleri kapsamında Kanyon AVM İnşaatı, Eczacıbaşı Holding Binası İnşaatı projelerinde çeşitli görevlerde yer almıştır. Daha sonrasında BEDAŞ yatırım projeleri kapsamında OG-YG dönüşüm proje yöneticiliği yapmıştır. Dünyanın ve ülkemizin yenilenebilir enerji, özellikle güneş enerjisi potansiyeline olan inancıyla, 2009 yılında Almanya’nın öncü fotovoltaik şirketlerinden IBC Solar bünyesinde proje yöneticisi olarak çalışmaya başlamıştır. IBC Solar’da görev yaptığı süre boyunca fotovoltaik uygulamalarının en ileri seviyede uygulandığı ülkelerden biri olan Almanya başta olmak üzere çeşitli yurtdışı güneş enerjisi santrali projelerinde görev almıştır. Yurt içinde de 2012 yılında Türkiye’nin ilk resmi güneş enerjisi örnek  santrali olan MEDAŞ 200 kW projesinin gerçekleştirilmesi sağlamıştır. Muhtelif projelerde elde ettiği sektör tecrübesini, 2010 yılından itibaren çeşitli kuruluşlara verdiği teknik danışmanlık hizmetleriyle aktarmaktadır.

Toplamda 100 MW’tan fazla kurulu güce sahip projeye kurulum başta olmak üzere; yatırım, işletme, finansman gibi konularda danışmanlık vermiş olan Verdioğlu Enerjik Enerji’nin de teknik ve idari danışmanlık hizmetlerini üstelenmektedir.